PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752855}
4,2 5 720
ocen
4,2 10 1 5720
2,5 16
ocen krytyków
Artemis Fowl
powrót do forum filmu Artemis Fowl

Przyznam nie czytałam książki ale z tego co słyszałam film bardzo od niej odbiega. Mogło być okej i znośnie...niestety wyszło bardzo żenująco i słabo. Na twarzy głównego bohatera nie dzieje się nic. Cały czas ma taką samą mine co potrafi znudzić. Głos który przybrał Josh Gad do swojej postaci mnie zirytował i przeszkadzał. W sumie moim zdaniem jego postać to takie dziwne połączenie Hagrida i Star Lorda. Jedna scena z tym wielkim krasnoludem będzie mnie nawiedzać w koszmarach...
W filmie nie dzieje się praktycznie nic żadnej wielkiej kulminacyjnej sceny czy plot twistu na koniec. Wątek porwanego ojca jest nieciekawy i bardzo spłycony a główny czarny charakter jest...poprostu nudny. Od tam jakiś zły typ w kapturze.
Logika w tym filmie praktycznie nie istnieje. Pokazują to dwie walki z Trollem. Za pierwszym razem był on szybki i ledwo co go powstrzymali. Za drugim razem trolla tego podrasowali i miał być dwa razy szybszy i dziesięć razy wścieklejszy. No niestety nie. Troll ten porusza się wolniej i o mój boże...jak ta walka była źle zrobiona. Postacie są bardzo nudne bez charakteru i charyzmy. W filmie jest przyjaciółka Artemisa jest w dwóch trzech scenach i nie robi nic. Nadal się zastanawiam po co jest w tym filmie i dlaczego tam się w ogóle znalazła.
Jest jeden plus tej ekranizacji. Twór ten zachęcił mnie do przeczytania książek. Widziałam dużo pozytywnych recenzji i chciałabym porównać sobie te dwa dzieła. W szczególności że fabuła z książek nie ma nic wspólnego z fabułą z filmu

Malgosia_MM_filmaniak

Tak, film bardzo ale to bardzo odbiega od książki. Zgadzam się, ze wszystkim, co napisałaś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones