PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812222}

Tajemnice Joan

Red Joan
6,3 6 128
ocen
6,3 10 1 6128
4,3 10
ocen krytyków
Tajemnice Joan
powrót do forum filmu Tajemnice Joan

Film nieprzekonujący przede wszystkim ze względu na motywacyjne aspekty działań głównej bohaterki. Rozumiem i docierają do mnie słowa przez nią wypowiadane, ale ani przez chwilę w nie nie wierzę. Jest to obraz zakochanej młodej kobiety, która dała się wmanipulować w coś, czego nie do końca rozumiała. A później to było tylko dopasowywanie ideologii do faktów. Nie wiem i z tego filmu naprawdę nie dowiedziałam się, jak to było naprawdę, ale to co obejrzałam było kompletnie niewiarygodne. Szkoda takiej aktorki jak Judi Dench do tak marnego filmu.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Obejrzałam ten film dopiero teraz i na świeżo mogę napisać , że film wcale nie jest taki zły. Widać, że została wmanewrowana i wykorzystana przez rzekomych przyjaciół. Była młoda i zakochana i jak sama przyznała nie rozumiała o co toczy się stawka. Chodziła na spotkania lewicowe, ale taka była wtedy moda ( tak zeznała). Przecież w dzisiejszych czasach też są różne organizacje studenckie a młodzież uczęszcza na nie czasami nie do końca rozumiejąc po co. Ja byłam pod wrażeniem pięknej miłości ,którą znalazła później i właściwego mężczyzny ,który poświęcił dla niej wiele. I to był prawdziwe ! A faktów nie zmienimy.

ocenił(a) film na 4
kinomaniak_1211

Oczywiście, zgadzam się. Została wmanipulowana. Ale wraz z nabywaniem dojrzałości i wiedzy o świecie mogła nieco zweryfikować ocenę swoich działań. Wielu ludzi robiących w młodości różne dwuznacznie moralnie rzeczy może powiedzieć - nie rozumiałem, byłem głupi, nie pomyślałem, nie przewidziałem konsekwencji. I na dodatek to wszystko prawda. Ale jest czas na skontaktowanie się z rozumem po wielu latach. A u niej tego nie widziałam.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Podczas jej przesłuchania odniosłam wrażenie ,że jednak żałuje tego co zrobiła. Wyraźnie widać, że wstydzi się o tym mówić przy swoim synie. A ponadto przecież chciała się przyznać i opowiedzieć co zrobiła kiedy aresztowali jej szefa zakochanego w niej profesora. Może jesteś zbyt surowa w swoich sądach , postaw się na jej miejscu co ty byś zrobiła. Ona ciągle była wykorzystywana przez innych ludzi tylko dlatego, że pracowała przy bombie. To przykre.

ocenił(a) film na 4
kinomaniak_1211

Pewnie masz rację - dość surowo oceniam ten film. Oglądałam go parę miesięcy temu, może taki miałam nastrój? Czasami to stan emocjonalny, w jakim jesteśmy na "tu i teraz" determinuje naszą interpretację i odbiór rzeczywistości, także filmu. Przyjmuję Twoje argumenty i pozdrawiam:))

ocenił(a) film na 9
Agatonik

koleżanki moim zdaniem ona nadal uważała po tylu latach że zrobiła dobrze - że jej decyzje ocaliły świat przed wojną nuklearną. Film podziwiam z uwagi na to że jest to prawda z minimalnymi zmianami w fabule. Życie pisze najlepsze scenariusze. Liczę na film o Krystynie Skarbek w najbliższych latach...

ocenił(a) film na 4
Metalen

Film o Krystynie Skarbek również chętnie bym obejrzała. Jakoś widocznie inaczej odebraliśmy ten film. Nie uwierzyłam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones