PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1015}

Wiele hałasu o nic

Much Ado About Nothing
7,5 12 606
ocen
7,5 10 1 12606
8,3 7
ocen krytyków
Wiele hałasu o nic
powrót do forum filmu Wiele hałasu o nic

Nie wiem jak ale udało im się stworzyć film lepszy od sztuki, co zdarza się naprawdę bardzo rzadko. Adaptacja jej jest tak genialna, że przewyższa dzieło Szekspira, które uważam za średnie jak na niego. Wpierw obejrzałam film, a potem przeczytałam i o dziwo więcej zapamiętałam z niego niż z książki co nie zdarza mi się często. A wy jak sądzicie, co lepsze sztuka czy film ?

Andrea_Aleksandra

Też myślę, że film lepszy od sztuki :) Zaskakujący był dla mnie ten film...

ocenił(a) film na 10
David_Haye

Sztuki nie czytałam, ale sposób w jakim zostali "wkręceni" w miłość Benedick i Beatrice jest mistrzostwem :D są moimi ulubieńcami, potrafią rozbawić ;) dla nich można by było się pokusić o napisanie osobnego scenariusza:)

ocenił(a) film na 8
ruda72

Problem polega na tym, że ocenianie sztuki po jej przeczytaniu to mniej wiecej tak jak ocenianie opery po libretcie. Tekst dramatu to tylko szkielet, na ktorym aktorzy budują kreacje. W żadnym przypadku przeczytanie tekstu nie daje takich wrażeń, jakie da obejrzenie sztuki w teatzre lub adaptacji w kinie.

lifter67

Po części masz rację, ale ja kiedy czytam czy sztukę, czy książkę, to nie ma to dla mnie większego znaczenia, bo tak samo buduję swoją własną wizję w głowie. A przy tej sztuce jakoś nie do końca mogłam sobie to wszystko wyobrazić...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones