PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1015}

Wiele hałasu o nic

Much Ado About Nothing
7,5 12 615
ocen
7,5 10 1 12615
8,3 7
ocen krytyków
Wiele hałasu o nic
powrót do forum filmu Wiele hałasu o nic

może obejrzałabym film gdyby Beckinsale była w parze filmowej z Keanu lub Kennethem, gatunku filmowego nie lubię ale gdyby obsada była adekwatniej dobrana chętniej bym obejrzała

ocenił(a) film na 8
katja_18

Obsada jest dobrana fantastycznie, gra plejada znakomitych młodych (wtedy) aktorów. Być może nie kojarzysz, ale Robert Sean Leonard (Claudio) znany jest nie tylko z House'a, ale i ze Stowarzyszenia umarłych poetów. Film Branagha jest kapitalny, momentami przezabawny, sfilmowany w fantastycznych sceneriach. Szczególnie Branagh i Thomposn (którzy byli wtedy parą w rzeczywistości) grają fenomenalny duet. Oczywiście jest to Szekspir z całą swoją teatralnością, do czego młody widz dzisiaj, w dobie upadku Teatru Telewizji i rozpanoszenia się holyłudzkiej szmiry nie jest przyzwyczajony. Tym niemniej uważam, że warto spróbować, bo to jest Rozrywka przez duże R.

lifter67

to może obejrzę (:

ocenił(a) film na 8
katja_18

Film wymaga oswojenia się z teatralną konwencją, ale według mnie naprawdę warto.

użytkownik usunięty
lifter67

Rzadko oglądam podobne kino i szczerze po 10 min miałem ochotę wyłączyć film, nagle mija mi brak tolerancji względem adaptacji sztuki i moim uszom przestaje przeszkadzać, rozmowa wierszem. Wszedłem w film i historia mnie zaciekawiła...7/10 jak na mnie względem takiego kina to full.. Ale kto wie może powstanie film w podobnej konwencji i zauroczy mnie na maksa.

ocenił(a) film na 8

Kenneth Brannagh nakręcił więcej adaptacji Szekspira, tylko nie wszystkie mają dobry polski przekład "dialogów".

użytkownik usunięty
lifter67

A w takich filmach wydaje mi się że to podstawa dobrego odbioru filmów

ocenił(a) film na 8

Napisy tworzone są na podstawie profesjonalnych polskich przekładów Szekspira, więc naprawdę super brzmią, mimo że totalnie niezrozumiałe słowa często się tam pojawiają, a szyk woła o pomstę do nieba, to cóż... trzeba się wysilić, bo taki język Szekspirowski jest.
A obsada super dobrana. Gwiazdy kapitalnie zagrały. Tylko Keaton trochę przeszarżował. A tak w ogóle to Beckinsale jest totalnie niepodobna do samej siebie, tej seksownej wersji z lateksu. Chyba w hollywoodzie operacji sobie kilka strzeliła, ale co by nie mówić dzięki temu jest zabójczo seksowna.

użytkownik usunięty
Roy_v_beck

Ja miałem wersję z lektorem i dość dobrze się słuchało. Potwierdzam, że Keaton też delikatnie mnie drażnił.. Ale myślałem, że może tak musi być.

Wciąż mi się z Zemstą ten wątek kojarzył.

ocenił(a) film na 8

W takim razie "Otello" Parkera z 95 roku może ci sie spodobać. Żadnych śmichów chichów jak "Wiele hałasu o nic". Jak na literaturę sprzed kilku wieków trzyma w napięciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones